HOME  | PSI  | FENY  | ŠTĚŇATA  | ODCHOVY  | GALERIE  | ZAJÍMAVOSTI  | KONTAKT

 

 

 

Kateřina Stavělová & Martin Stavěl

Chovatelská stanice Noremac

Praha - Řeporyje

 

noremackennel@gmail.com

+420 739 933 441

 

 

 

Jsme malá chovatelskástanice z Prahy, zabývající se chovem amerických stafordšírských teriérů. Psi s námi žijí v bytě a jsou právoplatnými členy rodiny. Tráví s námi veškerý volný čas, včetně výletů a dovolených. Je naší prioritou,aby z nich nebyli „klecánci“ a my vždy měli dostatek času se jim plnohodnotně věnovat. Proto jich budeme mít vždy jen tolik, abychom to zvládali.

Ve „stafordím“ světe sepohybuji přibližně 15 let. Během této doby jsem měla možnost získat plno zkušeností a cenných informací, které jsem nasbírala od zkušenějších chovatelů, z literatury a desetiletou prací ve výboru KAST (Klub amerických stafordšírských  teriérů). Stále je se co učit a poznávat. 

Mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici mám zaregistrovanou pod FCI od roku 2009. Jméno chovatelské stanice je odvozen od jména mé první stafordky Cameron, kdy Noremac je její jméno pozpátku. Cameron byla velice svérázná a nedala mi nic zadarmo. A protože jeden staford je málo, přišel v roce 2009do naší smečky Blue River Aldito Gaster „Ogee“. Ogee je synem amerického psa Fraja EC Blue River´s Aldo a maďarské feny Gabrielle Of Fianna. Byl to tzv. osudový pes. Byla sem u krytí, porodu a bylo hned jasné, že je náš. V roce 2015 jsme si společně s Evou Bendovou přivezli z Ameriky fenku Aim High Diamond Tiara Gaster „Rose“ a z Francie psa po amerických rodičích Louis Vuitton Du Temple de Gaia „Louis“.  Rózička je absolutně nekonfliktní, velmi milá fenka s výbornými zdravotními výsledky. Snese se se všemi zvířaty a naprosto miluje lidi a hlavně děti. Louis je Pán pes. Má výobrný exteiér, povahu a zdraví. Dává absolutně vyrovnané, pěkné vrhy a jsme nadšení z jeho potomků. V roce 2018 se v chovatelské stanici Promising Future narodil nádherný vrh, kde se narodila naše další členka Buginka. Buginka je jedním slovem tank. Energická fen plná síly, která nás nenechá se nikdy nudit.

Ačkoliv máme chovatelskou stanici založenou již mnoho let, první vrh přišel až v roce 2018. Zakladatelkou se stala naše úžasná Rozička a Ogee. Dali nám vrh 8 nádehrných štěnátek, ze kterého jsme si nechali fenku Abrakadabra Mist Lu Noremac "Chilly".